BETON

Beton Duvar Panelleri

Beton Duvar Paneli, farklı renk ve doku alternatifleri ile durağanlaşan geleneksel tasarım formlarından kopuşun simgesi olan Europanel; "doğal taş, brüt beton , eskitme tuğla , karo ve ahşap doku seçeneklerine sahip fiberglass dekoratif duvar panelleri koleksiyonu" ile kullanıldığı alanlarda özel ve çarpıcı mekanlar yaratma imkanı sunuyor, modanın dışında zamansız bir hava katıyor.
Betonun kendine has dokusunu tüm çıplaklığıyla yansıtan dış cepheler Avrupa kaynaklı brütalizm akımının en kıymetli ögesi olarak gösteriliyor. İkinci Dünya Savaşı sonrasında Avrupa’da başlayarak tüm dünyaya yayılan beton cephe akımı günümüzde kafe, restoran, mağaza ve iş yeri gibi sosyal alanların hem iç hem de dış duvarlarını süslüyor. Beton panel kaplama, hem sade hem sıra dışı projelere alternatif sağlıyor. Tematik ve çarpıcı mekanlar tasarlamak için duvar beton kaplama panellerini tercih edebilirsiniz.

Yılların izini bizlere aktaran duvarlar Concrete Loft Brick dekoratif duvar panelleri ile modern mimarideki yerini alıyor.Beton yüzeyin grenli dokusu ve ona eşlik eden tuğlaların uyumuyla Concrete Loft Brick , mekan tasarımlarında özgün bir alternatif oluştururken geçmişin sıcak hatıralarını yeniden canlandırıyor.

Özellikle geniş mekanlarda ve modern bir dekorasyonla güçlü etkiler yaratan Concrete dekoratif duvar paneli, Betonun en çıplak halini sunuyor. Evlerden, mağazalara,ofislerden, restoranlara kadar her dekorasyonda kullanılabilen Concrete, Brüt Beton duvarlara kavuşmanın pratik ve hafif yolu...

Beton kalıp sisteminin farklı bir türü olan Concrete Plus dekoratif duvar paneli, çelik kalıpla yapılan Brüt Beton görünümünün seçkin örneklerinden biridir. Yüzeyi daha düz olan ürünün çeliği sabitleyen bağlantı vida izleri orijinal dokuyla birebir aynıdır. Concrete Plus, günümüz mimarisi için özgün bir alternatif oluşturmaktadır.

Beton ve Demir tasarıma dönüşürse… Ferroconcrete dekoratif duvar paneli ile mekanın derinlikleri gün yüzüne çıkıyor. Geleneksel yapıların vazgeçilmez materyalleri olan beton ve demir dokularıyla ürün, modern mekanlara yeni bir soluk katıyor. Yoğun ve çarpıcı görünümüyle dikkatleri üzerine çeken Ferroconcrete , yaratıcı mekan tasarımlarına farklı bir estetik kazandırıyor.

19 yüzyıldan itibaren çimento, beton ve betonarmenin ortaya çıktığını görmekteyiz.20. yüzyıldan itibaren ise çelik kalıp kullanımı yaygınlaşmaya başlamış ve bu yolla brüt betonlar elde edilmiştir. Mimari tasarımın sürekli yenilik arayışının neticesi olarak günümüzde panel beton duvar uygulamaları sayesinde brüt beton görünümü modern mimarinin önemli tercihlerinden biri haline gelmiştir. Ayrıca beton kalıp sisteminin bir başka türü olan endüstriyel beton görünümü de beton panel tasarımlarında yerini almıştır. Beton paneller, yüzeyindeki doku zenginliği ile uygulandığı mekana kendi karakterini katan bir ürün olmasının yanı sıra dekorasyon ile ilgili tüm beklentilere en uç noktalarda cevap verebilecek özelliğe de fazlasıyla sahiptir. Böylece orijinalde mimari tasarımın konusu olmayan beton görünüm, panel sistemleriyle birlikte duvar ve tavan dekorasyonlarının alternatif çözümlerinden biri olmayı başarmıştır.

İnce şeritli beton dokusuyla mekanlara yumuşak ve sakin bir hava katan Loft Concrete, dar alanları genişleten görünümüyle de ferah bir tasarım imkanı sunuyor.

Sıradışı görünümüyle Concrete Loft Brick, mekanlarda yaşanmışlığın izlerini yansıtırken, beton ile tuğlanın oluşturduğu doğal havayı her an işlenmeye müsait bir mekan algısıyla güçlendirmektedir.

BETON

Concrete

Betonun en çıplak hali Concrete

DETAYLI BİLGİ
Concrete
ANTHRACITE ANTHRACITE
DARK GRAY DARK GRAY
OFFWHITE OFFWHITE
PEARL GRAY PEARL GRAY
BETON

Concrete Loft Brick

Sıradışı görünümüyle Concrete Loft Brick, mekanlarda yaşanmışlığın izlerini yansıtırken, beton ile tuğlanın oluşturduğu doğal havayı her an işlenmeye müsait bir mekan algısıyla güçlendirmektedir

DETAYLI BİLGİ
Concrete Loft Brick
ANDES ANDES
CLARO CLARO
TERRACOTTA TERRACOTTA
VINTAGE VINTAGE
BETON

Concrete Plus

Loft etkisi ile Concrete Plus

DETAYLI BİLGİ
Concrete Plus
ANTHRACITE ANTHRACITE
DARK GRAY DARK GRAY
OFFWHITE OFFWHITE
PEARL GRAY PEARL GRAY
BETON

Ferroconcrete

Beton ve demir tasarıma dönüşürse

DETAYLI BİLGİ
Ferroconcrete
DARK GRAY DARK GRAY
OFFWHITE OFFWHITE
PATINA GRAY PATINA GRAY
BETON

Loft Concrete

İnce şeritli beton dokusuyla mekanlara yumuşak ve sakin bir hava katan Loft Concrete, dar alanları genişleten görünümüyle de ferah bir tasarım imkanı sunuyor.

DETAYLI BİLGİ
Loft Concrete
DARK GRAY DARK GRAY
PEARL GRAY PEARL GRAY

Sizi Arayalım

Duvar panelleri, duvar kaplama panelleri, dekoratif duvar panelleri, fiber panel, dekoratif duvar paneli ve taş duvar panelleri gibi faaliyet alanlarımız hakkında detaylı bilgi almak için formu doldurun, sizi arayalım.

AD SOYAD
TELEFON

E-BÜLTEN