Duvar Panelleri Özellikleri

 

Neden Europanel Fiberglas Duvar Kaplama Paneli?


1   Europanel kaplama panelleri, doğal olan ile aynı dokusuna ve görünümüne sahiptir, dokunulduğunda doğala özdeş beton, tuğla veya taş hissi verir.

2   Fiberglas, polyester, mastik ve doğaltaş tozundan imal edilmiştir. Pvc, mdf, veya doğal taş değildir.

3   Alev almaz, yangına dayanıklıdır.

4   Ultraviyole korumalıdır, zararlı ışınlardan etkilenmez, dış cehpe kaplaması olarak kullanılabilir.

5   Doğal taş, tuğla veya betona kıyasla çok hafiftir, ortalama ağırlık 6-7 kg/m2 düzeyindedir.

6   Paneller istenilen ölçülere göre kesilebilir.

7   Vida ve dübel yardımıyla, kaba inşaatı bitmiş duvarlar ve tavanlarda her türlü yüzeye uygulanabilir.

8   Kanserojen madde içermez, insan sağlığına ve çevreye zarar vermez, mutfak ve banyo gibi hijyen gerektiren mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

9   Üretiminde sentetik boya değil gerçek doğal taş tozu kullanıldığı için panellerin renkleri doğal taşta da olduğu gibi ton farkı gösterebilir,

10   Derzlerinde (birleşim yerlerinde), yapısında taş tozu ihtiva eden özel ithal mastik dolgusu kullanıldığı için, panellerde desen takipsizliği değil bütünlük söz konusudur.

11   İnce fakat mukavemeti yüksektir. Darbelere karşı dayanıklıdır ve darbe emici özelliğe sahiptir.

12   Temizlenmesi kolaydır, yıkanabilir, silinebilir. Kesinlikle solma meydana gelmez.

13   Su ve nemden kesinlikte etkilenmez.

 

Europanel Duvar Panelinin Avantajları Neler?


1   Görüntü ve dokusuyla doğal taş, tuğla, beton efekti verir, doğal olan ile aynı performansı gösterir, ve doğal taşın, tuğlanın veya betonun dezavantajlarını ortadan kaldırır.

2   Fiberglas paneller sıvası bitmiş tüm yüzeylere kolaylıkla uygulanabilir.

3   Boya ve izolasyon gibi ekstra maliyetleri ortadan kaldırır.

4   Su ve nemden etkilenmez, bu durumlara maruz kalan bölgelere kolayca uygulanır ve bu gibi sorunları ortadan kaldırır.

5   Doğal taş uygulamalarında sıklıkla meydana gelen, taşın yüzeyinde bar oluşumu, bölgelsel kopma ve parçalanma gibi olumsuz durumları ortadan kaldırır.

6   İstenilen her yüzeye kolayca monte edilebilir, statiği hiç bir şekilde etkilemez ve kullanıldığı iç veya dış cepheye ekstra bir yük bindirmez, ayrıca kolay demonte özelliği sayesinde söküm maliyetini de minimuma indirir.

7   Delinebilir ve kesilebilir, üzerine dekoratif amaçlı herhangi bir materyal asılabilir.

8   Profillerden sütun ve kemer oluşturup, istenilen yerlerde gerek ara bölme duvarlar gerekse şömine, tonoz gibi uygulamalar panel kaplama ile gerçekleştirilebilir.

9   Europanel fiberglas kaplama panelleri, dübel ve vida yardımı ile çok kısa zamanda montaj yapılarak özellikle otel, spor ve spa merkezi, kafe ve restoran, mağaza gibi ticari işletmelerde dekorasyon değişikliği gerektiren mekanlar için zamandan tasarruf sağlayan pratik ve etkileyici bir çözümdür.

10   Tavan gibi taş kaplamalarının çok riskli ve maliyetli olduğu yüzeylerde, tavanın yapısına bağlı olarak; ya doğrudan tavana monte şeklinde ya da tavana monte edilecek bükümlü profiller üzerine kavis verilerek montajı mümkündür.

11   Uygulandığı yüzeylere vida delikleri dışında hiçbir zarar vermez.

12   İnşaat kirliliği (kum, çimento vb.) ortaya çıkmaz, çevreye zarar vermez.

13   Yapı ve inşaat izni gerektirmez.

14   Fiberglas panele, esnek yapısı sayesinde değişik formlar verilebilir, silindir yüzeyler oluşturulabilir.

15   Hafif oluşundan dolayı portatif standlara monte edilebilir.

 

 

Sıkça Sorulanlar?


Neden panel olarak sipariş veriliyor?
Europanel ürünleri, modele göre alanları 3.9 ila 4.1  arasında değişen ölçülerde üretilir. Doğal olan dokuyu tam anlamıyla hissettirebilmek, gözün algılayabileceği doku tekrarını engellemek ve nitelikli doku bütünlüğünü sağlamak söz konusudur.

 

Alanım için kaç panel gerekli?
Alanınızın  cinsinden ölçüsünü metrekare alanına girdiğinizde, gerekli panel adedi sistem tarafından hesaplanır. Hesaplanan adetteki panellerin toplam alanı, duvar alanınızdan fazla olabilir, ürünler belirli metrekarelerden üretildiğinden dolayı, montajlayacağınız sonuncu panelinizde fire söz konusu olabilir. Artan parçaları başka bir alanda kullanmanızı öneririz. Metrekare alanınız arttıkça fire payınız azalır. Europanel fire parçalarını iade almaz.

 

Hangi malzemeden üretilir?
Fiberglas, polyester, mastik ve doğaltaş tozundan imal edilmiştir. Pvc, mdf, veya doğal taş değildir.

 

Montaj kiti nedir, panel montajı için almam mı gerekir?
Panellerin montajlanması ve derzlerinin kapatılması için panel rötuş boyası, doğal taş tozu içeren mastik, mastik inceltici aseton ve mastik sertleştirici katalizatörden oluşan panel montaj kitini almalısınız. Montaj kiti, metrekare biriminden hesaplanarak panel birim fiyatına eklenir. Detaylı bilgiyi ve montaj kiti görsellerini montaj kiti sayfasından inceleyebilirsiniz.

 

Numune alabilir miyiz?
Yaklaşık 40 cm x 50 cm ölçülerinde hazırlanan fiberglas panel numunelerini sipariş vererek ürünleri gerçek dokusu ve rengi ile inceleyebilirsiniz, duvarınız üzerinde prova yapabilirsiniz. Panel siparişinizi oluşturmadan önce numune almanızı öneririz.

 

Ürünlerin renkleri ile ekrandaki renkler farklılık gösterebilir mi?
Ekranda gördüğünüz renk tonu ile ürünün renk tonu farklılık gösterebilir, sanal ortamdaki renkler gerçek ortamda farklı olabilir. Numune alarak gerçek ortamda doku ve renk deneyimini yaşamanızı öneriyoruz.  

 

Garanti süresi kaç yıl?
Europanel fiberglas duvar kaplama panellerinin garanti süresi 10 yıldır.

 

Neden europanel ürünleri?
Europanel'i tercih ettiğinizde sadece taş, tuğla veya beton modellerini değil, kalite, yenilik ve tasarıma ilişkin özel bir tavrı da seçmiş olursunuz. Çünkü europanel ürünleri diğerlerinden kolaylıkla ayırt edilip, panel tasarımıyla olduğu kadar biçimsel zenginliğiyle de kullanıldığı ortama değer katar. Fiberglas malzeme kalitesi ve mukavemeti diğerlerine kıyasla en üst seviyededir. Numune ürünü alarak bu nitelikleri yakından inceleyebilirsiniz. 

 

Üzerine tv/eşya asılabilir mi?
Panelleri uyguladığınız yüzeye herhangi bir nesne asmanız mümkündür, monte edeceğiniz eşyanız panel üzerinde değil, arkasında bulunan yapı elemanında yük aktaracağından dolayı herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

 

Nasıl Montajlanıyor?
Vidalama ile sabitlenerek ve mastik ile derz dolgusu yapılarak uygulanır. Montajlama işlemlerini tamalayarak tuğla, brüt beton veya doğal taş duvarlar elde edebilmeniz için hazırlanan montajlama sayfasını inceleyin. 


Montajlama hizmetiniz var mı?
Montajlama hizmetimiz bulunmuyor, çalıştığınız duvar/montaj ekibi yardımı ile montajlama yapmayı tercih edebilirsiniz. Sizin için montaj ekibi yönlendirme konusunda yardımcı olabiliriz.

 

İade şartlarınız neler?
Siparişinizi tamamladıktan sonra, fatura kesilene kadar cayma hakkınızı kullanıp siparişinizi iptal edebilirsiniz. Fatura kesildikten sonraki üretim aşaması sürecinde veya teslimat sonrası (ayıplı olması durumu dışında) iadelerde %20 cayma bedeli uygulanarak, toplam tutarın %80'i iade edilir. Tüm sipariş yerine yalnızca belirli bir miktar ürünü iade etmek istemeniz durumunda ise %25 cayma bedeli uygulanır. Panel siparişizden önce numune alarak prova yapmanızı öneriyoruz. Europanel, ürünlerini en uygun fiyat ve en hızlı gönderim seçenekleri ile satışa sunar, cayma bedeli olmadan iade alınması durumunda ise, sipariş masrafları ve özel üretim yapılan ve siparişi oluşturulan ürünlerin stoklanması ve tekrar satışa sunulması, bu politikayı ortadan kaldırdığından, cayma bedeli uygulanıyor. İadeye neden olacak herhangi bir durumun oluşmaması ve müşteri memnuniyetinin en üst seviyeye taşınması için çalışıyoruz. 

 

Sağlığa zararlı etkisi var mıdır?
Paneller, kanserojen madde içermez, insan sağlığına ve çevreye zararı bulunmadığına dair sertifikalandırılmıştır.

 

Isı ve ses yalıtımı sağlar mı?
Yalıtım malzemesi olmamasına rağmen, paneller yapılan testler sonucu ısı ve ses yalıtımına farkedilir derecede katkı sağlar.

 

Su, nem ve güneşe karşı dayanıklılığı nedir?
Fiberglas yapısı gereği, su ve nemden etkilenmeyen bir materyal olması nedeniyle son derece dayanıklıdır, -30 ile +80 C derece aralığında herhangi bir deformasyon ve doku bozulması yaşanmamaktadır.

 

Daha sonra rengini değiştirebilir miyiz?
Farklı bir renk tercihiniz olması durumda almış olduğunuz veya kullanmakta olduğunuz taş, tuğla veya beton dokulu tüm panelleri istedğiniz renk boya ile farklı bir renklere boyamanız mümkündür.

 

Doğal taş yerine neden fiberglas panel?
Fiberglas duvar ve tavan panelleri, demonte edilebilme ve farklı bir alana tekrar monte edilebilme özelliğine sahiptir. Doğal taştan çok daha hafifdir, metrekarede bazında %10u ağırlığa sahiptir. Yapının taşıyıcı sistemine ekstra bir yük eklemez. Zaman içerisinde doğal taşta görülebilen renginde solmalar, yosunlanmalar, rutubetlenmeler, dökülmeler, kırılmalar ve montajı sırasında kaba inşaat gibi kirlenmeler ile karşı karşıya kalmazsınız. Montaj süresi çok daha kısadır ve montajlama işlemleri çok daha pratiktir. Doğal taşın uygunması mümkün olmayan alanlarda ve özel projelerde rahatlıkla kullanılabilmesinden dolayı tercih edilir, kolonlar, tonozlar, silindirik alanlar, tavanlar, dış cepheler için çok kısa sürede etkili ve gerçekçi tasarım çözümleri sunar.

 

İç mekanlar dışında dış mekanlarda da kullanılır mı?
-30 ve +80 derece arasında ısıya dayanıklı olması, su ve neme karşı dayanıklılık, genleşme ve çekme değerlerinin minimum seviyelerde olması, hafifliği nedeniyle inşaatın statiğine ekstra bir yük bindirmemesi, ve minimum 10 yıla varan solmazlık garantisi, europanel fiberglas kaplama panellerinin dış cephe kullanımları için özellikle tercih edilmesini sağlamaktadır.

 

Esneklik özelliği var mıdır?
Yapısı gereği esneyebilen bir malzeme olmakla beraber alt sınır olarak, 50 cm çaplı silindirik alanlarda bile uygulanabilir. Ürün çeşidine göre çaptaki alt sınır ölçüsü değişiklik göstermektedir.

 

Demonte edilebilmesi mümkündür?
Evet, vida ile montajı gerçekleştirilmesinden dolayı, panelleri istediğiniz zaman demonte ederek başka bir alanda kullanabilirsiniz.

 

Panel Kesidi:

dekoratif duvar kaplama paneli kesidi

 Alışverişe Başlayın: Koleksiyonu İnceleyin


Ürün Kataloğuna Bakın

AVANTAJLAR

Uygulanacak alanın metrekare ölçülerini oluşturarak ihtiyacınız olan metrajı ve ürünü kalatoğumuzdan seçebilir, dilerseniz numune alarak prova yapabilirsiniz.

Ürün sayfasında metrekare ölçünüzü girdiğinizde gerekli panel adedi sistem tarafından hesaplanabilir ve gerekli panel adedini öğrenebilirsiniz.

Projenize ve metrajınıza özel iskonto alabilir, dilerseniz Bonus kartınıza taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile ürünlerinizi teslim alabilir veya mağazamızdan kendiniz alabilirsiniz.

Ekibinizle birlikte uygulama işlemlerini tamamlayabilir veya dilerseniz montaj ekibi yönlendirmemizi talep edebilirsiniz.

EUROPANEL
Europanel, mimarlar ve yapı profesyonelleri başta olmak üzere mekan tasarımına ilgili herkes için, özel tekliflerle  fiber esaslı, doğal taş görünümlü, dekoratif duvar kaplama paneli siparişi verebileceği, taksitli ödeme ve ücretsiz teslimat seçeneklerinden yararlanabileceği internet mağazası ile farklı bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen bir markadır.
BİZE ULAŞIN

Web sitemiz ya da müşteri hizmetlerimiz üzerinden duvar panelleri, duvar kaplama panelleri, dekoratif duvar panelleri, fiber panel, dekoratif duvar paneli ve taş duvar panelleri gibi faaliyet alanlarımız hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

 Canlı Destek
Çağrı merkezi: 444 39 62
GSM: 0 507 186 66 60
Kağıthane cad No:110 
Kağıthane, İstanbul